Reaktif Güç Kompanzasyonu

Reaktif Güç Kompanzasyonu

ELEKTRİK FATURALARINIZI DÜZENLİ OLARAK KONTROL EDİYOR MUSUNUZ?

Elektrik faturalarındaki cezalı ödemelerin genellikle farkına varılmaz. Aktif harcama sanılarak, reaktif kullanımdan dolayı fazla fatura tutarları ödenir. Tesisinizdeki kompanzasyon sisteminin düzenli olarak takip edilmesi ve periyodik bakımının yapılması gerekmektedir. Aksi halde oluşabilecek olumsuz durumda fazla elektrik faturası ödenmesi kaçınılmaz olabilir. SRN Mühendislik olarak tesisinizdeki Kompanzasyon Sisteminin aylık, yıllık düzenli bakımlarını ve onarımlarını yaparak Firmanızı bu olası durumlardan koruyabiliriz. Çoğu zaman bakım onarım anlaşması için ödenen bedel, elektrik faturalarında fazladan ödenen Reaktif Enerji bedelinin çok altında olmaktadır.

Kompanzasyon Sistemleri:

Kurulu gücü 50 KVA'nın altında olan ve normal enerji tüketiminin %33' ünden fazla reaktif endüktif enerji kullanan, %20' sinden fazla reaktif kapasitif enerji kullanan işletmeler TEDAŞ'a ceza ödemek durumundalar.

Kurulu gücü 50 KVA'nın üzerinde olan işletmelerde ise bu sınırlar endüktif için %20, kapasitif için ise %15.

Ceza ödememek için işletmeler kompanzasyon tesisi kurmak zorundalar, kurulacak kompanzasyon tesisi ihtiyaca cevap verecek nitelikte malzeme ve ekipmanlardan oluşturularak sağlıksız çalışmasının önüne geçilmelidir.

Kompanzasyon tesisleri özellikleri itibarı ile sürekli gözlem altında tutulması gereken tesislerdir.

Kompanzasyon Sistemleri konusunda 20 yıllık bilgi ve deneyimimizle ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimize en ekonomik ve en sağlıklı çözümleri sunmak ana hedefimizdir. 

SRN Mühendislik olarak Kompanzasyon Sistemleri konusundaki hizmetlerimiz:

1) İşletmenizin ihtiyacını tespit ederek Kompanzasyon panonuzun ihtiyaç duyduğu çözümleri optimum şekilde sizlere sunarak  fazladan ücret ödemenizin önüne geçmek.

2) Kompanzasyon panolarının imalat ve montajı;

3) Mevcut kompanzasyon sistemlerinin yenilenmesi, arızaları, bakım ve onarımları;

4) İhtiyacınıza uygun bakım anlaşması modelini seçmenize yardımcı olarak Mevcut kompanzasyon sisteminizin sürekli izlenmesi yoluyla olası cezai durumların önüne geçmek.

5) Gerekli görülen durumlarda uzaktan okuma istemi kurulması ve Sistemin sürekli kontrol altında bulundurulması

SRN Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti olarak kurulduğumuz günden bu yana Ana Hizmet konularımızdan olan Reaktif Güç Kompanzasyonu konusunda iddialıyız. Büyük - küçük birçok İşletmede veya Resmi Kurumda Kompanzasyon Tesisi kurulumu veya Periyodik bakımları konusunda hizmet ürettik ve üretmeye devam etmekteyiz.

Bizimle irtibata geçmeniz durumunda tesisinizde keşif yapıalarak işletmenize en uygun çözüm tarafınıza sunulacaktır.

 

RES GES Kompanzasyon Çözümleri

 

 

 

 

Sayfayı Paylaşın

Yorum Bırakın

-->